قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
C.R.7 .
نمونه سوال زبان انگلیسی-هفتم
دانش آموزان عزیز می توانند از این نمونه سوالات برای پیشرفت تحصیلی خود استفاده کنند.برای دانلود نمونه سوال به ادامه مطلب مراجعه نمایید(کاربران عزیز نظر یادتون نره)
منبع : http://ttndownload.r98.ir


نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
توليد سلولهاي انسولين ساز/ نويد درمان دائمي ديابت

دانش پژوهان شيوه نويني براي توليد سلول هاي انسولين ساز و در نتيجه درمان دائمي ديابت نوع يك ارائه كرده اند.
مبتلايان به ديابت نوع يك از فقدان سلول هاي بتا در لوزالمعده كه مسئول توليد انسولين است، رنج مي برند.اگرچه نظارت بر گلوكز خون و ترزيق انسولين امكان مديريت بيماري را فراهم مي آورد اما يافتن راهي براي توليد دوباره سلول هاي بتا مي تواند راهبرد دائمي تري باشد.نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
چگونگی زنگ زدن فلزات

زنگ‌زدگی، نتیجه انجام واکنش‌های شیمیایی در آهن در حضور دو ماده آب و اکسیژن است که منجر به ایجاد اکسید قرمزرنگی در سطح آن می‌شود.
فرآیند زنگ‌زدگی یک واکنش الکتروشیمیایی است. به عبارت دیگر در این فرآیند در محلولی که بین الکترود یا قطب الکتریکی و الکترولیت، یک ناقل الکترونی وجود داشته باشد، یک واکنش شیمیایی انجام می‌شود.نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
جاذبه های تاریخی هندوستان

red fort جاذبه های تاریخی هندوستان

کشورهندوستان که درقاره آسیا قرارداردکشوری زیبا با فرهنگ های متفاوت است. این سرزمین عارفانه که ادیان مختلفی را درخود جای داده است ، در بین مردم جهان به سرزمین خدایان شهرت یافته است.ازنظرتاریخی به دشت گنگ وفلات زیررشته کوههای هیمالیای غربی ومنطقه رود یمنا هندوستان گفته می شده است. سرزمین هند بسیارپهناور و وسیع است و جاذبه های بسیاری دارد که درادامه مطالب به  معرفی آنها می پردازیم.نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
جزایر قناری

شاید تا کنون بارها نام جزایر قناری را شنیده باشید، جزایر قناری در واقع مجموعه ۷ جزیره ای است که در اقیانوس اطلس گرد هم آمده اند و نزدیکی خاصی به مراکش دارند و این مراکشی ها هستند که ادعای مالکیت آن را دارند. از طرفی جزایر قناری بخشی از اسپانیاست و مردم اسپانیا آن را از آن خود می دانند.

در ادامه مطالب...نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
شخصیت افراد را از روی دست خطشان بشناسید

کسانى که خطى نامرتب دارند
احتمالاً در زندگى بسیار فعال هستندو به همین دلیل برایشان مشکل است که بتوانند ثابت و بى تحرک بمانند و برخى از کارهایشان حساب شده و سنجیده نیست. به همین دلیل گاهى اوقات براى دوستان و افراد خانواده غیرقابل پیش بینى هستند. آزادى شخصیتى براى آن ها خیلى مهم است و اهمیت زیادى به استقلال خود مى دهند و ممکن است گاهى خیلى احساساتى رفتار کنند.

بقیه رو تو ادامه مطالب ببین...نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
دانلود جزوه کامل آموزشی و کنکوری زیست شناسی 1
 دانلود جزوه کامل آموزشی و کنکوری زیست شناسی 1
حجم: 3.46 مگابایت
دانلود: مستقیم
رمز فایل: www.nemone-agh.blogfa.com
منبع: سایت کنکور(www.konkur.in)


نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
دیوان محمد ولی کمینه

حجم: 1.11 مگابایت

دانلود: مستقیم

رمز: www.nemone-agh.blogfa.comنمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
داستان کوتاه و آموزنده انتخاب درست

زنی از خانه بیرون آمد و سه پیرمرد را با ریش های بلند جلوی در دید. به آنها گفت: من شما را نمی شناسم ولی فکر می کنم گرسنه باشید، بفرمایید داخل تا چیزی برای خوردن به شما بدهم. آنها پرسیدند: آیا شوهرتان خانه است؟ زن گفت: نه، او به دنبال کاری بیرون از خانه رفته. آنها گفتند: پس ما نمی توانیم وارد شویم.

عصر وقتی شوهر به خانه برگشت، زن ماجرا را برای او تعریف کرد. شوهرش به او گفت: برو به آنها بگو شوهرم آمده، بفرمایید داخل. زن بیرون رفت و آنها را به خانه دعوت کرد. آنها گفتند: ما با هم داخل خانه نمی شویم. زن با تعجب پرسید: چرا!؟ یکی از پیرمردها به دیگری اشاره کرد و گفت: نام او ثروت است. و به پیرمرد دیگر اشاره کرد و گفت: نام او موفقیت است و نام من عشق است، حالا انتخاب کنید که کدام یک از ما وارد خانه شما شویم

زن پیش شوهرش برگشت و ماجرا را تعریف کرد. شوهـر گفت: چه خوب، ثروت را دعوت کنیم تا خانه مان پر از ثروت شود! ولی همسرش مخالفت کرد و گفت: چرا موفقیت را دعوت نکنیم؟ عروس خانه که سخنان آنها را می شنید پیشنهاد کرد: بگذارید عشق را دعوت کنیم تا خانه پر از عشق و محبت شود. مرد و زن هر دو موافقت کردند.

زن بیرون رفت و گفت: کدام یک از شما عشق است؟ او مهمان ماست. عشق بلند شد و ثروت و موفقیت هم بلند شدند و دنبال او راه افتادند. زن با تعجب پرسید: شما دیگر چرا می آیید؟

پیرمردها با هم گفتند: اگر شما ثروت یا موفقیت را دعوت می کردید، بقیه نمی آمدند ولی هرجا که عشق است ثروت و موفقیت هم هست!

 

 نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
ساختار زمین

مطالعه بر روی زمین نشان می دهد که کره زمین ساختاری لایه ای دارد. یعنی مرکز آن از کره ای به شعاع۱۲۱۶کیلومتر تشکیل شده است که دانشمندان جنس آنرا از آهن و نیکل و مقدار ناچیزی عناصر دیگر می دانند.

روی این کره فلزی را لایه ای به ضخامت ۲۲۷۰ کیلومتر که به حالت مذاب است قرار گرفته که تقریباً به همان جنس گوی مرکزی است. روی این لایه مذاب لایه ای به ضخامت ۲۸۷۰ کیلومتر از جنس سنگ قرار دارد که خود این لایه در قسمت های مختلف حالت های مختلفی دارد مثلاً در حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلومتری از روی آن لایه ای خمیری شکل قرار دارد که در تغییر حرکت قطعات بالایی کره زمین بسار اهمیت دارد. آخرین لایه زمین که جنس آن سنگ است و ضخامت آن در زیر اقیانوس ها حدود ۸ تا ۱۲ کیلومتر و در زیر قاره ها حدود ۲۰ تا ۶۰ کیلومتر است.

در ادامه مطالب ببینید...

 نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
صفحات وبلاگ
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ]