قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
C.R.7 .
داستان کوتاه و بسیار زیبای پیرمرد عاشق!

پیرمردی صبح زود از خانه اش خارج شد. در راه با یک ماشین تصادف کرد و آسیب دید. عابرانی که رد می شدند به سرعت او را به اولین درمانگاه رساندند.

پرستاران ابتدا زخمهای پیرمرد را پانسمان کردند. سپس به او گفتند: “باید ازشما عکسبرداری بشود تا جائی از بدنت آسیب و شکستگی ندیده باشد.

پیرمرد غمگین شد، گفت عجله دارد و نیازی به عکسبرداری نیست.

پرستاران از او دلیل عجله اش را پرسیدند.زنم در خانه سالمندان است. هر صبح آنجا می روم و صبحانه را با او می خورم. نمی خواهم دیر شود!

پرستاری به او گفت: خودمان به او خبر می دهیم. پیرمرد با اندوه گفت: خیلی متأسفم. او آلزایمر دارد. چیزی را متوجه نخواهد شد! حتی مرا هم نمی شناسد!

پرستار با حیرت گفت: وقتی که نمی داند شما چه کسی هستید، چرا هر روز صبح برای صرف صبحانه پیش او می روید؟

پیرمرد با صدایی گرفته، به آرامی گفت:

اما من که می دانم او چه کسی است..!

 

 نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
تولید سلولهای انسولین ساز/ نوید درمان دائمی دیابت

دانش پژوهان شیوه نوینی برای تولید سلول های انسولین ساز و در نتیجه درمان دائمی دیابت نوع یک ارائه کرده اند.
مبتلایان به دیابت نوع یک از فقدان سلول های بتا در لوزالمعده که مسئول تولید انسولین است، رنج می برند.اگرچه نظارت بر گلوکز خون و ترزیق انسولین امکان مدیریت بیماری را فراهم می آورد اما یافتن راهی برای تولید دوباره سلول های بتا می تواند راهبرد دائمی تری باشد.نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
چگونگی زنگ زدن فلزات

زنگ‌زدگی، نتیجه انجام واکنش‌های شیمیایی در آهن در حضور دو ماده آب و اکسیژن است که منجر به ایجاد اکسید قرمزرنگی در سطح آن می‌شود.
فرآیند زنگ‌زدگی یک واکنش الکتروشیمیایی است. به عبارت دیگر در این فرآیند در محلولی که بین الکترود یا قطب الکتریکی و الکترولیت، یک ناقل الکترونی وجود داشته باشد، یک واکنش شیمیایی انجام می‌شود.نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
جاذبه های تاریخی هندوستان

red fort جاذبه های تاریخی هندوستان

کشورهندوستان که درقاره آسیا قرارداردکشوری زیبا با فرهنگ های متفاوت است. این سرزمین عارفانه که ادیان مختلفی را درخود جای داده است ، در بین مردم جهان به سرزمین خدایان شهرت یافته است.ازنظرتاریخی به دشت گنگ وفلات زیررشته کوههای هیمالیای غربی ومنطقه رود یمنا هندوستان گفته می شده است. سرزمین هند بسیارپهناور و وسیع است و جاذبه های بسیاری دارد که درادامه مطالب به  معرفی آنها می پردازیم.نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
جزایر قناری

شاید تا کنون بارها نام جزایر قناری را شنیده باشید، جزایر قناری در واقع مجموعه ۷ جزیره ای است که در اقیانوس اطلس گرد هم آمده اند و نزدیکی خاصی به مراکش دارند و این مراکشی ها هستند که ادعای مالکیت آن را دارند. از طرفی جزایر قناری بخشی از اسپانیاست و مردم اسپانیا آن را از آن خود می دانند.

در ادامه مطالب...نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
شخصیت افراد را از روی دست خطشان بشناسید

کسانى که خطى نامرتب دارند
احتمالاً در زندگى بسیار فعال هستندو به همین دلیل برایشان مشکل است که بتوانند ثابت و بى تحرک بمانند و برخى از کارهایشان حساب شده و سنجیده نیست. به همین دلیل گاهى اوقات براى دوستان و افراد خانواده غیرقابل پیش بینى هستند. آزادى شخصیتى براى آن ها خیلى مهم است و اهمیت زیادى به استقلال خود مى دهند و ممکن است گاهى خیلى احساساتى رفتار کنند.

بقیه رو تو ادامه مطالب ببین...نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
دانلود جزوه کامل آموزشی و کنکوری زیست شناسی 1
 دانلود جزوه کامل آموزشی و کنکوری زیست شناسی 1
حجم: 3.46 مگابایت
دانلود: مستقیم
رمز فایل: www.nemone-agh.blogfa.com
منبع: سایت کنکور(www.konkur.in)


نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
دیوان محمد ولی کمینه

حجم: 1.11 مگابایت

دانلود: مستقیم

رمز: www.nemone-agh.blogfa.comنمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
داستان کوتاه و آموزنده انتخاب درست

زنی از خانه بیرون آمد و سه پیرمرد را با ریش های بلند جلوی در دید. به آنها گفت: من شما را نمی شناسم ولی فکر می کنم گرسنه باشید، بفرمایید داخل تا چیزی برای خوردن به شما بدهم. آنها پرسیدند: آیا شوهرتان خانه است؟ زن گفت: نه، او به دنبال کاری بیرون از خانه رفته. آنها گفتند: پس ما نمی توانیم وارد شویم.

عصر وقتی شوهر به خانه برگشت، زن ماجرا را برای او تعریف کرد. شوهرش به او گفت: برو به آنها بگو شوهرم آمده، بفرمایید داخل. زن بیرون رفت و آنها را به خانه دعوت کرد. آنها گفتند: ما با هم داخل خانه نمی شویم. زن با تعجب پرسید: چرا!؟ یکی از پیرمردها به دیگری اشاره کرد و گفت: نام او ثروت است. و به پیرمرد دیگر اشاره کرد و گفت: نام او موفقیت است و نام من عشق است، حالا انتخاب کنید که کدام یک از ما وارد خانه شما شویم

زن پیش شوهرش برگشت و ماجرا را تعریف کرد. شوهـر گفت: چه خوب، ثروت را دعوت کنیم تا خانه مان پر از ثروت شود! ولی همسرش مخالفت کرد و گفت: چرا موفقیت را دعوت نکنیم؟ عروس خانه که سخنان آنها را می شنید پیشنهاد کرد: بگذارید عشق را دعوت کنیم تا خانه پر از عشق و محبت شود. مرد و زن هر دو موافقت کردند.

زن بیرون رفت و گفت: کدام یک از شما عشق است؟ او مهمان ماست. عشق بلند شد و ثروت و موفقیت هم بلند شدند و دنبال او راه افتادند. زن با تعجب پرسید: شما دیگر چرا می آیید؟

پیرمردها با هم گفتند: اگر شما ثروت یا موفقیت را دعوت می کردید، بقیه نمی آمدند ولی هرجا که عشق است ثروت و موفقیت هم هست!

 

 نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
ساختار زمین

مطالعه بر روی زمین نشان می دهد که کره زمین ساختاری لایه ای دارد. یعنی مرکز آن از کره ای به شعاع۱۲۱۶کیلومتر تشکیل شده است که دانشمندان جنس آنرا از آهن و نیکل و مقدار ناچیزی عناصر دیگر می دانند.

روی این کره فلزی را لایه ای به ضخامت ۲۲۷۰ کیلومتر که به حالت مذاب است قرار گرفته که تقریباً به همان جنس گوی مرکزی است. روی این لایه مذاب لایه ای به ضخامت ۲۸۷۰ کیلومتر از جنس سنگ قرار دارد که خود این لایه در قسمت های مختلف حالت های مختلفی دارد مثلاً در حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلومتری از روی آن لایه ای خمیری شکل قرار دارد که در تغییر حرکت قطعات بالایی کره زمین بسار اهمیت دارد. آخرین لایه زمین که جنس آن سنگ است و ضخامت آن در زیر اقیانوس ها حدود ۸ تا ۱۲ کیلومتر و در زیر قاره ها حدود ۲۰ تا ۶۰ کیلومتر است.

در ادامه مطالب ببینید...

 نمايش اطلاعات اين پست ادامه مطلب
صفحات وبلاگ
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ]