نرم افزار ادیتور حرفه ای هگزادسیمال - WinHex 17.0

 

 

 

 

تمام برنامه نویسان، هکر ها، Cracker ها، و کاربران حرفه ای کامپیوتر، همیشه یک ادیتور هگزا دسیمال حرفه ای بر روی ویندوز خود دارند. کاربرد اصلی این ادیتور ها، نمایش و یا ایجاد تغییر در کدهای تشکیل دهنده فایل ها است.

 

تمام فایل های کامپیوتری (متن، موسیقی، فیلم، نرم افزار، عکس، و ...) از مجموعه ای از کدها تشکیل شده اند. برنامه های نمایش دهنده فایل ها، این کدها را خوانده و محتویات آن را (مثلا یک فیلم) نمایش میدهند. اما اگر این فایل ها را با یک ادیتور هگزا دسیمال باز کنید، میتوانید کدهای تشکیل دهنده آنها را ببینید.

 

نرم افزار WinHex یکی از با سابقه ترین و حرفه ای ترین ادیتورهای هگزادسیمال است. این نرم افزار میتواند به صورت مستقل از سیستم عامل، کدهای تشکیل دهنده محتوای فایل ها را نمایش داده و ویرایش کند. توسط WinHex میتوانید محتویات یک فایل، یک فولدر، یک درایو، و حتی کل دیسک سخت را به صورت یکپارچه و در قالب مجموعه ای از کدها مشاهده کنید. این نرم افزار قادر به نمایش اطلاعات موجود در حافظه Ram و حتی تغییر بلادرنگ آن نیز هست. این قابلیت برای برنامه نویسان و کرک کننده های نرم افزارها بسیار کاربرد دارد. 

 

نرم افزار وین هگز، کدهای تشکیل دهنده فایل ها را به صورت مستقیم و مستقل از سیستم عامل نمایش میدهد. به عنوان مثال اگر محتویات یک درایو (مثلا درایو C) را با این نرم افزار باز کنید، حتی اطلاعات مربوط به فایل هایی که پاک شده اند نیز نمایش داده میشود.

 

مهم ترین قابلیت های نرم افزار WinHex :

- نمایش و ویرایش محتوای فایل ها به صورت باینری و هگزا دسیمال

- امکان ویرایش کدهای یک فایل، یک فولدر، یک درایو، و حتی کل هارد دیسک به صورت یکپارچه

- دسترسی به تمام سکتورهای دیسک سخت به صورت مستقل از سیستم عامل

- نمایش اطلاعات مستقر در حافظه Ram و امکان ویرایش بلادرنگ آنها

- امکان باز کردن فایل های بسیار بزرگ در کسری از ثانیه

- حاوی مجموعه از ابزارهای ویرایش (Find, Replace, ...)

- نمایش محل دقیق قرار گیری هر فایل بر روی دیسک سخت (آدرس سکتور ها)

 

نرم افزار WinHex کاربردهای خاص خود را دارد و فقط به درد برنامه نویسان و کاربران حرفه ای میخورد.

 

 

نسخه جدید نرم افزار ادیتور حرفه ای هگزادسیمال، WinHex 17.0 را میتوانید به صورت رایگان از میهن ایران دانلود دریافت نمایید


منبع : http://mihanirandownload.r98.ir


نمايش اطلاعات اين پست
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
صفحات وبلاگ
[ ]